, ,
 

Banja Luka Seyahatinizi Hazırlayın: Tavsiyeler & İpuçları - Yapılması ve Uyulması Gerekenler

28.10.2019

Banja Luka Seyahatinizi Hazırlayın: Tavsiyeler & İpuçları - Yapılması ve Uyulması Gerekenler

Banja Luka Seyahatinizi Hazırlayın: Tavsiyeler & İpuçları - Yapılması ve Uyulması Gerekenler

  1. Turistler, şehrin uzak bölgelerini kendi başlarına keşfetmemelidir. Ortak alanlarda, dolandırıcıların veya yankesicilerin kurban edilmemesi için çok dikkatli olmak da önemlidir.
2. Yerel pazarlarda ve atölyelerde pazarlık etmeyi unutmayın. Pek çok satıcı bilerek yabancı dilleri anlamadıklarını ya da bir değişiklik yapmadıklarını söylerler. Bu nedenle, yalnızca kesin fiyatı belirledikten sonra bir öğeyi ödemek önemlidir.
3. Yerel halk ile herhangi bir konu hakkında konuşmak mümkün, ancak geçmişin siyaseti ve askeri eylemlerinden kaçınılması tavsiye edilir. Bu temalar en acı verici ve herhangi bir garip yorum yerel halkı kızdırabilir ya da onları kızdırır.
4. Turistler, herhangi bir kışkırtıcı slogan veya sloganla kıyafet veya aksesuar giymemelidir. Bu davranış kentte yanlış anlaşılabilir ve saldırganlık patlamaları için bir sebep olabilir.
5. Hat voltajı 220V’dir, bu yüzden Banja Luka’daki tatilinizi planlarken, uyumluluk için almayı planladığınız tüm elektrikli cihazları kontrol etmeniz önemlidir. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
6. Restoran ve kafelerde ipuçları bırakmayı unutmayın. Toplamın% 10’unun bir ipucu yeterlidir.
7. Taksi kullanmayı planlayan turistler, fiyatı önceden sürücü ile pazarlık etmelidir. Küçük ipuçları her zaman beklerim.
8. Yalnızca uzman döviz bürolarına ve bankalara para değişimi yapılması tavsiye edilir. Hiçbir şekilde, inanılmaz kârlı bir döviz kuru teklif etseler bile, özel kişilerin hizmetlerini kullanamazsınız.
9. Bir mağazaya ya da pazara gitmeden önce, banknotlara küçük mezheplerde stok yapmak daha iyidir. Küçük hediyelik eşya dükkanları ya da sokak satıcıları, yüksek doğruluğa sahip banknotları kabul etmeyi reddedebilirler çünkü basitliğini kontrol edemiyorlar. 

#

Bunları Okudunuz mu?