, ,
 

Banja Luka’da Aktif Dinlenme ve Tatil

28.10.2019

Banja Luka’da Aktif Dinlenme ve Tatil

Banja Luka’da Aktif Dinlenme ve Tatil - İlgi Çeken Yerler, Eğlence ve Gece Hayatı

  Turistler Banja Luka’da asla sıkılmayacaklar. Bu muhteşem şehir, birçok yetenekli sanatçıya, müzisyene ve tiyatro grubuna ev sahipliği yapmaktadır. Genellikle her gün bir olay, ilginç sergi ya da bir festival var. Bir olay bittiğinde, başka biri genellikle başlar. Spor etkinlikleri ve aktif rekreasyon hayranları da hayal kırıklığına uğrayacaktır. Rafting, yürüyüş, bisiklete binme, bu bölgenin sunduğu güzel manzaralardan sadece birkaçıdır. Alışveriş hayranları, çeşitli malların geniş bir yelpazesi ile en büyük ve en popüler merkezlerinden biri olan Boska Alışveriş Merkezi’ni beğenecek. Boska’nın önündeki ana meydan genellikle bir konser salonu olarak kullanılmaktadır.
Banja Luka Fuarı, turistlerin ilgi çekici bulabileceği en heyecan verici etkinliklerden biridir. Yılda yedi kez şehirde gerçekleşir. Olaylar, turizm ve modadan mühendislik, ziraat veya arabalara uzanan farklı uzmanlıklara sahiptir. Bu uluslararası fuarlar, bir restoran, bir basın merkezi ve promosyon alanları da içeren iyi donanımlı bir alanda düzenlenmektedir. Bu etkinliklerden birine katılmak isterseniz, çevrimiçi kayıt olabileceğinden web sitesini önceden kontrol etmek daha iyidir.
Şehrin düz konfigürasyonu sayesinde, yürüyerek keşfetmek veya bisiklet kiralamak ve bisiklet sürmenin tadını çıkarmak çok kolay. Vrbas Nehri’nin yakınındaki muhteşem sokaklarda ve yollarda gezinmeyi unutmayın. Bölgenin doğal güzelliğini ve bazı muhteşem tarihi anıtları görmek için harika bir alandır. Daha aktif etkinliklerle ilgilenen turistlerin, yürüyüş ve dağ bisikletleri için çok sayıda parkur bulabilecekleri Banja Luka’nın çevresini keşfetmeleri önerilir. 
Film ve film yapımcılığıyla ilgilenen herkes, Banja Luka Uluslararası Film Festivali’ne (BLIFF) katılmaktan son derece heyecan duyacak. Cumhuriyet Srpska’daki en büyük film olaydır. Bir hafta sürecek etkinlik Nisan ayında gerçekleşecek. Bu, yerli ve yabancı film yapımcılarının Banja Luka’ya geldiği zamandır. Festival, yeraltı ve avangard filmlerde uzmandır. Profesyoneller ve yeni başlayanlar, çalışmalarını festivalin sayısız misafirine gösterme fırsatına sahipler. Festivalin bir kısmı, özellikle Banja Luka’daki Sanat Akademisi öğrencilerinin yanı sıra uluslararası çapta tanınan diğer film okullarından öğrencilerin çalışmalarına adanmıştır. Festival, profesyoneller ve izleyiciler arasındaki iletişim hakkında olduğundan, etkinliğin her zaman birçok ilginç konseri, eğitim programı ve eğlencesi vardır.
Müzik bir fincan çaysa, sadece halk konserleri veya şovlarını ziyaret edemezsiniz. Yerel halkın, kendi aralarında Turbo Folk adını verdiği kendi müzik tarzı vardır. Sırbistan’da doğmuş olan bu müzik tarzı, Ex-Yugoslavya’nın her yerine yayıldı. Bu tür müzik dallarında uzmanlaşmış halk kulüpleri bile var. Tamburasi kulübü, ziyaretçilerin geleneksel halk müziğini dinleyebileceği en ünlü mekanlardan biridir. İsim, geleneksel bir müzik enstrümanı olan “tambura” dan geliyor. Tabii ki, Banja Luka, tüm müzik türlerinin hayranları için bir mekan seçeneği sunuyor. Halk müziğinin yanı sıra, yerel gençlik rock ve elektronik stilleri sever.
Şehir, her zevke uygun çeşitli barlar, restoranlar ve gece kulüpleriyle canlı bir gece hayatına sahiptir. Arkadaşlarınız veya iş arkadaşlarınızla birlikte sakin bir akşam geçirmek için bir yer arıyorsanız, çok sayıda şarap mahzenini ziyaret etmek için doğru yerlerdir. “Vinarnas” olarak da bilinen bu barlar, hem yerel hem de uluslararası şarapların harika bir seçimini sunmaktadır. Cult, Banja Luka’da sakin bir akşam yemeği için en popüler yerlerden biridir. Restoran kendi sanat galerisine sahiptir ve şehirde en iyi kahve seçeneklerine sahiptir. Boom Boom Boom, özellikle gençlerle popüler olan bir gece kulübüdür. Burası her zaman hafta sonları kalabalıktır ve isminden tahmin etmek zor olmadığı için, şafağa kadar ziyaretçileri canlı tutacak yüksek sesli enerjik müzik sunar.

#

Bunları Okudunuz mu?