, ,
 

Bosna Hersek için Seyahat İpuçları - Neleri Önceden Hazırlamalı, Oradayken Nelere Uymalı

28.10.2019

Bosna Hersek için Seyahat İpuçları - Neleri Önceden Hazırlamalı, Oradayken Nelere Uymalı

Bosna Hersek için Seyahat İpuçları - Neleri Önceden Hazırlamalı, Oradayken Nelere Uymalı

  1. Boşnaklar çok dakik olmadıklarına rağmen, zamanında yabancılara saygı duyuyorlar. Bu nedenle toplantılara zamanında veya az bir gecikmeyle ulaşmanız tavsiye edilir - bu, Bosnalı partnerinizi etkileyecektir.
2. Sokaklarda yürümek, hava şartlarına uygun olsa bile çıplak ayakla kabul edilemez. Bu kötü bir davranış veya aşırı yoksulluk belirtisi olarak kabul edilir.
3. Sokaklarda çığlık atmak da yerliler için medeni görünmüyor.
4. Bosnalılara mesleki faaliyetlerini sormak kibarca değildir. Ülke yüksek bir işsizlik oranına sahip ve bu tür bir soru sahte bir pas olarak kabul edilebilir.
5. Bosna-Hersek’teki çoğu araba eskidir, yollar ideal olarak adlandırılamaz ve sürücüler çok dikkatli değildir. Bu nedenle, büyük şehirlerde, yol geçişinde özellikle dikkatli olmak gerekir.
6. Evsiz hayvanlara yaklaşmayın, onları evcilleştirmeyin - Bosna’da birçoğu var. Bir çeşit enfeksiyonla agresif veya hasta olabilirler.
7. Ormanlar veya tepeler gibi pitoresk yerleri ziyaret etmek için bir rehber kiralamak en iyisidir. Ülkede hala savaştan kalan madenlerin olduğu gerçeği. Ve bir rehber olmadan bir yürüyüşe çıkmak için, basit bir kuralı takip etmelisiniz: sadece çiğnenmiş patikalara çıkın - eğer insanlar tekrar tekrar buraya yürürlerse, kesinlikle hiçbir mayın yoktur. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
8. Bosna-Hersek’te terk edilmiş birçok bina bulunmaktadır - eski siteleri keşfetmek isteyen endüstriyel turistler için gerçek bir cennet. Ancak, binaların davetsiz misafirlere kaçarak bıraktıkları bombalar veya tuzaklar içerebileceğinden, bu kesinlikle yasaktır.
9. Bosna evini ziyaret ederken, kapıda ayakkabılar kaldırılmalıdır. Bazen misafirlere terlik verilir, genellikle sadece evinizde çoraplarınızda dolaşabilirsiniz.
10. Hediye olarak sunulan tüm buketler tek sayıda çiçek olmalıdır. Çift sayılı buketler sadece mezarlıklar için iyidir.
11. Katolik kiliselerini ziyaret ederken, birinin omuzlarını örtmesi gerekirken, Ortodoks tapınaklarında da baş örtülmelidir.
12. Bosnalılarla savaşı tartışmaktan kaçınmaya çalışın - bu çok acı bir konu.
13. Savaş hakkında konuşacak olursanız, hiçbir tarafa girmeyin. Tarafsız kalınız ve dikkatlice dinleyiniz - evet-sözlü ve konu dışı sorular kendi ülkesinin zor kaderini söyleyen muhatabı rahatsız edebilir.
14. Bir konuşma sırasında, muhataptan uzaklaşmamalı, çok yakın görünse bile - bu, iletişimin cehaleti veya isteksizliği olarak kabul edilebilir.
15. Halka açık yerlerde sigara içilmesine izin verildiğini ve tamamen normal olduğunu unutmayın. 

#

Bunları Okudunuz mu?