, ,
 

Budapeşte Seyahatinizi Hazırlayın: Tavsiyeler & İpuçları - Yapılması ve Uyulması Gerekenler

26.10.2019

Budapeşte Seyahatinizi Hazırlayın: Tavsiyeler & İpuçları - Yapılması ve Uyulması Gerekenler

Budapeşte Seyahatinizi Hazırlayın: Tavsiyeler & İpuçları - Yapılması ve Uyulması Gerekenler

  1. Yolcuların özel bir indirim kartı satın almaları önerilmektedir. Toplu taşıma, müzeler, eğlence parkları, hayvanat bahçesi ve diğer kültürel tesislerde indirimli fiyatlara sahip olmanızı sağlar.
2. Şehri keşfederken, turistlerin yalnızca toplu taşıma araçlarını kullanmaları önerilir. Burada otobüs sayısı ve tramvay hattı sayısı gerçekten fazladır. Bu nedenle, herhangi bir ilgi veya cazibe noktasına ulaşmanızla hiç problem yaşamayacaksınız.
3. Taksi ile seyahat etmeyi isteyen turistler, cüzdanlarının sıkı ve dolar dolu olduğundan emin olmalıdır. Çoğu sürücü ödemeleri yalnızca ABD doları cinsinden kabul eder. Ayrıca, sürüş fiyatınızı önceden sürücü ile belirtmeniz gerekiyor. Birçok vicdansız sürücü, turistler arasında farkındalık eksikliğini kullanır ve oranları birkaç kez artırır.
4. Taksi ve lokantalarda ipucu bırakmak normaldir. Bir ipucunun olağan miktarı, toplam miktarın% 10-20’sini tahmin eder.
5. Budapeşte’de Kiralık Araba yalnızca 21 yaş ve üzeri olan turistler tarafından kullanılabilir. Bir araba kiralarken, otel konuk kartı sunmanız istenecektir. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
6. Kentte yürümek için çok zaman ayırmak isterseniz, yazınız kesinlikle seyahatiniz için en iyi zaman olacaktır. Hazirandan başlayarak Ağustos ayına kadar olan dönem en sıcak olanı kabul eder.
7. Budapeşte’nin en popüler hediyelik eşyaları, kristal ve dantelden yapılmış ürünlerdir. Bu ürünleri yerel dükkanlarda ve mağazalarda çok makul fiyatlarla bulacaksınız.
8. Trafik ihlali cezaları burada oldukça serttir. Bu sadece sürücüleri değil, aynı zamanda yayalarla da ilgilidir. Bir yoldan geçerken çok dikkatli olmalısınız. Burada yanıp sönen yeşil ışık, sıradan ve birçok sarı sinyalle tanıdıklarımız aynı anlama geliyor.
9. Açık piyasalarda mal satın aldığınızda, bilgisiz turistlere güvenerek birçok satıcının kasıtlı olarak fiyatları arttırması için hazırlıklı olmanız gerekir. 

#

Bunları Okudunuz mu?