, ,
 

Çocuklarla Bosna Hersek Aile Tatili - Turistik Yerler ve Eğlence

28.10.2019

Çocuklarla Bosna Hersek Aile Tatili - Turistik Yerler ve Eğlence

Çocuklarla Bosna Hersek Aile Tatili - Turistik Yerler ve Eğlence

  Bosna-Hersek gibi küçük bir ülkede aile tatillerinde pek çok yer olmaması gerektiği görülüyor. Ancak, tamamen rahatlamak ve çocuklarla eğlenmek için yeterince güzeller. Bebek arabaları sert şehir yollarında yoğun olarak sallanacağından, küçük çocuklara sapanlar giymek daha iyidir. Çocuklarla birlikte görülmeye değer ilk yer Saraybosna’daki Andela Zvizdovica Caddesi’nde bulunan Playland Eğlence Parkı’dır. Park, başkentin en büyük alışveriş ve iş merkezi olan Saraybosna Şehir Merkezinin üçüncü ve dördüncü katlarını kaplar. Bu çocuk krallığında, plastik toplar, atlı karıncalar, çeşitli büyüklükteki slaylar, elektrikli arabalar, küçük evler ve çok daha fazlasının olduğu havuzlar var. Eğlence maliyeti 4 adete kadar dönüştürülebilir markadır. Benzer bir yer, Vrbanja Caddesi üzerindeki ’SCC’ alışveriş merkezinde de bulunabilir.
Sportif aileler, Saraybosna’da Zvornička Caddesi’nde yer alan ’Kupalar Vadisi’ olarak bilinen Grbavica Stadyumu’nu görmezden gelmemelidir. Stadyum gün ortasından gece yarısına kadar açıktır. 1940 yılında inşa edilen ve 70’li yıllarda yenilenen stadyum, yaklaşık 13.500 seyirci barındırabilir. Ulusal takımın maçlarını ve ülke için en önemli oyunları barındırır. 1984-85 UEFA Kupası bu stadyumda yapıldı. Rahat koltukların yanı sıra stadyum da ayakta durma alanları sunuyor.
Bosna Hersek’in tarihini çocuklarla birlikte inceleyerek, Eski Kent’teki günün her saati ulaşılabilen Latin Köprüsü ile başlayabilirsiniz. İlk bakışta Miljacka Nehri üzerindeki köprü, antik çağ için sadece dikkate değerdir. Ancak, turistlerin, insanlık tarihinin en yıkıcı savaşlarından birinin başladığı yerde kendilerini bulmak için sadece köprünün kuzey ucuna gitmeleri gerekiyor. Burası Franz Ferdinand ve karısı Sofya’nın 1914’te öldürüldüğü yer. Savaş Çocukluk Müzesi başka bir savaşın tarihini anlatıyor. 2017 yılında açılan Logavina Caddesi üzerindeki bu tarihi müze, çeşitli sergiler aracılığıyla Bosna Savaşı sırasında yaşayan çocukların hikayelerini anlatıyor. Bunlar oyuncaklara, kıyafetlere ve çocuklara ait diğer şeylerdir. Her bir sergiye öğe ve sahibiyle ilgili bir ses veya yazılı hikaye eklenmiştir. Müze 11:00 - 19:00 saatleri arasında açıktır.
Doğada çocuklarla vakit geçirmek için en iyi yer, Saraybosna’nın bir banliyösü olan Ilidža’dır. Günün 24 saati açık harika Vrelo Bosne Park var. Yüz yılı aşkın tarihe sahip park, ülkenin en güzellerinden biri olarak kabul edilir. Bu küçük cennet parçasında, bir orman, temiz bir nehir, bir şelale, bir sürü köprü, küçük bir kafe ve birçok parkur bulacaksınız. Parkta yemyeşil ağaçların gölgesinde oturabilir veya güneşte güneşlenebilir, yürüyüşe çıkabilir, güzel manzaranın tadını çıkartabilir, hava temizleyebilir, bisiklete binebilir, piknik yapabilir veya kuğu yiyebilirsiniz.
Ayrıca Ilidža’daki 18 Butmirska cesta’da bulunan Termal Riviera’da da yüzebilirsiniz. Su parkı, yetişkinler ve çocuklar için açık ve kapalı yüzme havuzları kompleksidir. Çocuklar suya sıçraırken, yetişkinler mükemmel donanımlı modern fitness merkezini ziyaret edebilirler. Kompleks, haftada altı gün 09:00 ile 10:00 saatleri arasında açıktır ve cumartesi günü saat 02: 00’ye kadar eğlenebilirsiniz. Hafta içi günlerde, yetişkinler için kabul 10 KM, çocuklar için 13 KM’dir. Fiyatlar hafta sonları yükseliyor.
Herhangi bir aile kültür programı, çocuk tiyatrolarını ziyaret etmeyi içermelidir. ’Aparat Teatar’ yetişkinler ve her yaştan çocuklar için prodüksiyonlar düzenler. Performanslar, dilden ziyade seslere ve görsel bileşene daha fazla odaklanır. Tiyatronun kendi binası yoktur - müzisyenler, aktörler ve sahne yönetmenleri, yetişkinler ve çocuklar, tüm ülkeyi gezer. Oyuncular sahne ve salon arasındaki sınırları silmeye çalışırlar ve genellikle küçük izleyicileri şovda toplarlar.
Sarajevo: Miljacka i mostBanja Luka’da bulunan yarım yüzyılı tarihiyle Sırbistan Cumhuriyeti Çocuk Tiyatrosu bulunuyor. Çocuklardan baleye, kukla gösterilerine ve 10: 00-8: 00 saatleri arasında çalışan bir kukla müzesi gibi harika unutulmaz performanslar sunuyor. Salonun kapasitesi 333 koltuk. Tiyatro, uluslararası tiyatro festivallerine katılır ve birçok ödüle sahiptir.

#

Bunları Okudunuz mu?