, ,
 

Çocuklarla Debrecen Gezisi. Çocuğunuzla Gidebileceğiniz Yerler

28.10.2019

Çocuklarla Debrecen Gezisi. Çocuğunuzla Gidebileceğiniz Yerler

Çocuklarla Debrecen Gezisi. Çocuğunuzla Gidebileceğiniz Yerler

Universität Debrecen  Debrecen’i çocuklarıyla birlikte ziyaret etmeyi planlayan gezginler için Hortobagy Ulusal Parkı’na bakmaya değer. Bu park güvenle şehirdeki en eğlenceli yerlerden biri olarak adlandırılabilir. Park, doğal cazibe merkezlerinin çoğunun, yüzlerce yıl boyunca hiç değişmeden korunabileceği için dikkat çekicidir. Burada, laik ormanlarda gezinebilir, nadir hayvanları görebilir ve ayrıca ilginç etnografik köyleri ziyaret edebilirsiniz. Geniş çayırlarda, yerliler sığırları otlatır ve yıllar önce olduğu gibi yiyecekler çoğunlukla açık ateşte pişirilir. Bu milli park, hem doğal hem etnografik manzaraları aynı anda çalışabileceğiniz gerçek bir açık hava müzesidir.
Bir diğer popüler aile atraksiyonu, botanik bahçeli tek bir kompleks oluşturan görkemli bir hayvanat bahçesi olan Debrecen Hayvanat Bahçesi ve Botanik Bahçesi’dir. Tehlikeli yırtıcı hayvanlara ve yerel orman sakinlerine ek olarak, bu hayvanat bahçesinde rakunlar ve konuşan papağanlar da dahil olmak üzere, çocukların beslenmesi ve patlaması için izin verilen papağanlar gibi çok cana yakın hayvanlar yaşar. Devasa iguanalar ve bukalemunları izleyebileceğiniz teraryum ve inanılmaz derecede güzel tavus kuşlarının yaşadığı geniş açık kuş kafesi büyük ilgi çekiyor. Hayvan dünyasının temsilcilerinin çeşitliliği hakkında bilgi sahibi olmak için, botanik bahçesi boyunca yürüyüş yapmak gerekir. Egzotik bitki ve çiçeklerinin toplanması da çok ilginç.
Açık hava etkinlikleri için uygun bir yer seçenler için, Nagyerdei Parkına dikkat etmek gerekir. Bu park çok büyük ve gerçek bir eğlence merkezini andırıyor; herkes kendi zevkine göre yapacak bir şeyler bulacak. Parkta banklar, çeşmeler ve güzel heykeller ile peyzajlı bir alan var. Ayrıca doğa severler için ideal bir dinlenme yeri olan orman alanı da vardır. Parktaki çocuklar için birçok oyun alanı ve spor alanı bulunmaktadır. Şehrin futbol stadyumlarından biri de burada bulunuyor. Yılın sıcak aylarında, Nagyerdei Parkı bölgesinde, cazibe merkezleri ve yazlık kafeler bulunan bir su parkı vardır. 
Yağmurlu bir günde çocuklar ile Agora Bilim Merkezine gidebilirsiniz. Çok aydınlık ve ilginç bir şekilde dekore edilmiş. Burada farklı yaşlardaki çocuklar için geziler düzenlenmektedir. Müzenin temel amacı, çocuklara bilim dünyasının ne kadar ilginç ve çok yönlü olduğunu göstermektir. Müzede, belirli fiziksel yasalarla gösterilen çok sayıda etkileşimli sergi vardır. Çocukların birçok sergisine dokunmalarına izin verilir. Çocuklar burada birçok ilginç deneylere katılabilirler. Ayrıca, merkez çocuk partileri için mükemmel koşullar yarattı.
Sıcak mevsimde Kerekerdő Adventure Park, yerli halkın ve turistlerin en gözde tatil beldesidir; bütün gün rahatça dinlenebilirler. Parkın ana dekorasyonu, kıyılarında güzel rekreasyon alanları ile donatılmış büyük bir gölet. Yaz aylarında, rahat kafeler ve 
Debrecen’de en iyisi Debrecen Plaza olan popüler alışveriş merkezleri de vardır. Burada sadece birçoğu çocuklar için ilginç ürünler sunan dükkanlar arasında dolaşmakla kalmaz, aynı zamanda bir kafede imza dondurması denemek, bowling oynamak veya slot oynamak gibi ilginç eğlencelerin tadını çıkarabilirsiniz. Merkezde, ilginç usta sınıfları, kültürel ve gastronomik olaylar sıklıkla yapılır. 

#

Bunları Okudunuz mu?