, ,
 

Debrecen’de Kültür. Ziyaret edilmesi gereken yerler - şehrin tarihi kısımları, tiyatrolar, müzeler ve saraylar

28.10.2019

Debrecen’de Kültür. Ziyaret edilmesi gereken yerler - şehrin tarihi kısımları, tiyatrolar, müzeler ve saraylar

Debrecen’de Kültür. Ziyaret edilmesi gereken yerler - şehrin tarihi kısımları, tiyatrolar, müzeler ve saraylar

  Ülkedeki en büyük dini yapılardan biri olan güzel Reform Büyük Kilisesi, yıllarca şehrin ana sembolü olmuştur. Salonu yaklaşık 3 bin cemaatçiyi ağırlayabilir. Neoklasik tarzda yapılmış tarihi bina birçok değerli kalıntı depolar. Şehir aynı zamanda, yüksek toplumlu insanların çalıştığı Reform Üniversitesini de korumuştur. Bugün, neredeyse 200 yıl önce inşa edilen binası bir müze tarafından işgal edilmiştir. Sergisi, kilise sanatına adanmıştır. Sunulan sergiler arasında, ziyaretçiler eski boyalı mobilyalar, değerli metal dekor eşyaları, el işlemeli yatak örtüleri ve nadir kitap koleksiyonunu görebilirler.
Deri Müzesi daha az ilginç ve popüler bir kültür kurumu değil. İzleyiciye arkeolojik buluntuların yanı sıra eşsiz etnografik sergiler ve sanat eserleri koleksiyonu sunar. Yürümek için harika bir yer, aynı zamanda birçok ilginç tarihi ve mimari alanın bulunduğu Böszörményi Caddesi. Burada, Orta Avrupa’nın en büyüğü olan bir yel değirmeni bulunmaktadır. Doğada zaman geçirmeyi sevenler genellikle birçok eğlence merkezinin bulunduğu Büyük Orman Koruma Alanı’nı seçerler. Tabiat parkı ayrıca piknik alanı, özel spor alanları, büyük bir hayvanat bahçesi, bir botanik bahçesi ve hatta Luna Park’a sahiptir. Bir aile ile tatildeyseniz, Büyük Orman kesinlikle görülmeye değer. Burada eğlenebilir ve birlikte harika bir gün geçirebilirsiniz.
Mükemmel termal banyoların bulunduğu Nagyerdei Parkı, rekreasyon için daha az popüler olmayan bir yer. Tatilciler, terapötik prosedürlere biraz zaman ayırabilir veya balneolojik kompleksin bölgesinde geniş çapta temsil edilen sayısız sürüşü deneyebilir. Nagyerdei’de çeşitli yüzme havuzları, kaydıraklar, dinlenme için teraslar ve geleneksel Macar hamamı bulunmaktadır. Şehirde dolaşmak saf bir zevk çünkü her caddede görkemli tarihi binalar görülebilir. Bugün birçoğu müze, sergi merkezi, restoran ve prestijli alışveriş merkezlerine dönüştürülmekte ve bu da bir kenti daha da ilginç bir hale getirmektedir. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır. 

#

Bunları Okudunuz mu?