, ,
 

Kişinev Seyahatinizi Hazırlayın: Tavsiyeler & İpuçları - Yapılması ve Uyulması Gerekenler

24.10.2019

Kişinev Seyahatinizi Hazırlayın: Tavsiyeler & İpuçları - Yapılması ve Uyulması Gerekenler

Kişinev Seyahatinizi Hazırlayın: Tavsiyeler & İpuçları - Yapılması ve Uyulması Gerekenler

Arc de Triomphe, Chişinău  1. Kişinev’de her türlü toplu taşıma aracı mevcuttur. Şehrin etrafında tramvaylar, troleybüsler, otobüsler ve taksilerle seyahat edebilirsiniz; en sonuncusu şehir sokaklarını sabahın erken saatlerinden akşam geç saatlerine kadar gezinir.
2. Taksiyi telefonla aramak ya da özel park yerinde yakalamak daha iyidir. Tipik olarak, arabalar her zaman büyük alışveriş ve eğlence merkezlerinin ve turistik yerlerin yanında bulunur. Hizmetlerin maliyeti önceden anlaşılmalıdır; farklı şirketlerde oranlar farklı olabilir.
3. Yerel pazarlarda pazarlık gereklidir, kesinlikle herhangi bir ürünün fiyatını düşürecektir. Mağazalarda ve süpermarkette pazarlık yapılamayacak. Pazarlamacılarla anlaşmak daha kolay olacağından, yerel pazarları yeterince küçük faturalarla ziyaret etmenin daha iyi olacağından da bahsetmek gerekir.
4. Sadece bankalarda para değişimi yapılması önerilir; Aksine, en elverişsiz döviz kuruna sahip olduklarından, havaalanı ve tren istasyonunun yakınında bulunan döviz hizmetlerini kullanmamak daha iyidir. Alışveriş merkezlerinde ve belli başlı restoranlarda uluslararası standartta kredi kartları aktif olarak kabul edilmektedir, bu nedenle büyük miktarlarda nakit para almak gerekmez.
5. Kiralama ofislerinden birinde bir araba kiralayabilirsiniz, dünya standartlarında bir ehliyete ihtiyacınız olan evraklar için ve miktarını seçtiğiniz aracın markasına bağlı olarak bir güvenlik depozitosu alabilirsiniz. Sürücüler, yerlilerin trafik kurallarına o kadar uygun olmadıklarının ve yol boyunca agresif davrandıklarının farkında olmalıdır. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
6. Yerel mutfak restoranları, kentin gastronomik kurumları arasında en popüler ve kabul edilebilir yerlerdir. Kelimenin tam anlamıyla her sokakta bulunabilir, her yerde güzel fiyatlar ve geniş yemek seçenekleri bulunur.
7. Seyahat edenlerin bir phrasebook almaları ve yerel dilde birkaç cümle öğrenmeleri önerilir. Bu, yerel halkla ortak bir zemin bulmaya ve ulusal kültüre saygı göstermeye yardımcı olacaktır.
8. Yaklaşan tüm turlar ve kültürel etkinlikler turizm bürosundan birinde bulunabilir. Ayrıca şehri keşfetmek için özel bir program planlayacak olan bireysel bir rehberin hizmetlerini kullanabilirsiniz.
9. Şehirde yirmiden fazla park var ve neredeyse her birinin piknik için özel bir alanı var. Tatile çıkmadan önce, kesinlikle yerel kurallara açıklık getirmelisiniz, tüm kamp ateşlerine izin verilmez; ihlal edenler para cezasına çarptırıldı.

#

Bunları Okudunuz mu?