, ,
 

Portekiz’in Korunmuş Tarihi: Asırlara Meydan Okuyan, Asırlık Oteller

19.10.2019

Portekiz’in Korunmuş Tarihi: Asırlara Meydan Okuyan, Asırlık Oteller

Portekiz’in Korunmuş Tarihi: Asırlara Meydan Okuyan, Asırlık Oteller

Lido Suburb of Funchal  Seçkin mekanların “damgasını”, aile konaklaması ve düşünceli bir bireysel hizmetin tadını çıkarma imkânı olan kırsal konaklarda veya evlerde konaklama. Böyle yerlerde kalmak, yerel gelenekleri ve gelenekleri kişisel olarak keşfetmek için eşsiz bir fırsat sunmaktadır. “Lüks” oteller mükemmel manzaraya, kaliteli hizmete ve özel yemeklere sahip seçkin odalara sahiptir. Gecelik minimum fiyat 260 dolardan başlamaktadır. “Casas do Coro”, Marialva kasabasında bulunan bir ortaçağ köyüne benzemektedir. Otel, devletin tarihi öneminin en iyi 10 yeri listesinde yer almaktadır. Kompleks, geniş aile odalarının yanı sıra bir balayında yeni evli çiftler için rahat odalar sunmaktadır. Beş yıldızlı otel “Parador de Casa da Insua” Barok tarzında yaratılmış olan 18. yüzyılın aydınlık ve geniş bir arazisini kaplar. Bina iki Portekizli şehir, Luiz de Melo valisine aitti. Yer kendi mirasını onurlandırıyor. Oturma odaları, burada meydana gelen olayların eşsiz atmosferi ile doyuruldu. Kurum ayrıca kaliteli şaraplarla dolu kişisel bir mahzeni de barındırmaktadır. Avcılık Sarayı “neo-manuelino” çağının mimarisinin çarpıcı bir örneğidir. Yerel yöneticilere aittir ve Bussaco ormanı ile çevrilidir. İç mekan, ünlü ressamların zarif panelleri ve tablolarıyla tamamlanmaktadır. Şimdiye kadar otel sahipleri, lüks mobilyalarını tüm gücüyle koruyorlar. Gurme şaraplar zengin şarap mahzenlerinin içeriklerini çok beğenir.
Fotoğraflar: Satelite, Braga Satelite, BragaSatelite , aynı zamanda ulusal cazibenin eşsiz atmosferi ile de öne çıkıyor. Taş saksılara sahip küçük bir terasla çevrili güzel bir ulusal tarzda bir binada yer almaktadır. Odalardaki durum, masif ahşap mobilyalar ve pastel tonlarda kumaşlarla tamamlanan sade ve inanılmaz derecede rahattır. Ahşap çerçevelerdeki oymalar, minyatür masa lambaları ve resimlerle dekore edilmiş antika şifonyer ve başucu sehpaları, odalarda geçmiş yüzyılların atmosferini yaratmaktadır. Otel, eski tariflere göre domuz eti ve morina servis edilen harika bir ulusal restorana ev sahipliği yapmaktadır.
Lageado Park, AlbufeiraLageado Park  konukları, eşsiz bir yesteryear atmosferinde rahatlayabilirler. Otel, muhteşem yaşlı ağaçlarla çevrili bahçede bulunan antik bir villada yer almaktadır. Orman evi, müşterilerine geçmişin tarzında tasarlanmış konforlu daireler sunmaktadır. Bazı odalar ve ortak alanlar bozulmamış taş duvarları ve kemerleri korumuştur.
Fotoğraflar: Convento de São Francisco, Ilha São MiguelConvento de São Francisco, AzorlarTarihi bir bakış açısıyla büyük ilgi gören Convento de São Francisco , San Miguel adasında yer almaktadır. Orman evi 17. yüzyıla kadar uzanan Fransisken manastır binasında yer almaktadır. Yeniden inşa edildikten sonra bir çeşme ile korunan lüks bir avluya sahiptir. Otelin eşsiz antika mobilya koleksiyonu var; Koridorlarda ve odalarda ahşap ve taş mobilyalar korunmuştur. Şaşırtıcı tablolar ve duvar panelleri, rengarenk desenler ve ahşaptan yapılmış dekoratif eşyalar ile bol miktarda dikkat çekmeye değer. Otel ayrıca çok sayıda eski ağaç ve peyzaj dekorasyonuna sahip pitoresk bir bahçeyle çevrilidir.
Fotoğraflar: Portuguez Inn, BragaPortuguez Inn, BragaÖzel villalarda konaklamayı tercih edenler, Portuguez Inn  kesinlikle takdir edeceklerdir. 18. Yüzyılda inşa edilmiş bir evde, farklı zaman dilimlerine ait aksesuarların kullanımı ile birkaç gün geçirme şansına sahip olacaklar. Güzel villada, antika sofra takımları ve eşsiz tabloların yanı sıra güzel antika mobilyalar da görebilirsiniz. Dekor öğeleri de oldukça sıra dışı olanları içerir: duvara sabitlenmiş eski bir bisiklet, eski telefonlar ve minyatür siyah-beyaz TV'ler.
Fotoğraflar: Grande Hotel do Porto, PortoGrande Hotel do Porto, PortoGrande Hotel do Porto , Porto'nun orta kesiminde güzel bir binada hizmet vermektedir. Otelin tasarımı, tarihi cazibeyle doludur, ancak modern özelliklerden mahrum değildir. Binanın salonunda eski mermer sütunlar vardır. Alan güzel halılar ve büyüleyici koyu kırmızı osmanlılarla dekore edilmiştir. Konuk odalarında aristokratizm atmosferi hüküm sürmektedir. Bazı odalar tarihi tarzda retro duvar kağıtları ile kaplı duvarlara sahiptir ve bazı odalarda antika mobilyaların ilginç koleksiyonlarını bulacaksınız. Otel zengin bir resim koleksiyonuna sahiptir. Duvarlara bitişik eski avizeler ve meşaleler her yerde görülebilir.
Fotoğraflar: Castelo Santa Catarina, Porto (Porto)Castelo Santa Catarina, PortoYüksek sınıf Castelo Santa Catarina  da çarpıcı güzel bir eski kalede hizmet vermektedir. Tüm konuk odaları 20. yüzyılın başlarına aittir ve yüksek oymalı başlıklar, küçük maun sehpalar ve diğer birçok antika mobilya parçasına sahip büyüleyici ahşap yataklar içermektedir. Tasarım, pastel renklerdeki ustalıklı boyalar ve tekstillerle eksiksiz görünüyor. Odalardaki eski tablolar, sadece görünümüne lüks ve özgünlük katar. Kamusal alanlarda, birçok ilginç süslemenin - zeminde eski mozaiklerin parçaları, duvarlardaki ulusal motiflerle harika freskler ve fayanslar görmek de mümkündür. Tarihi otel, çok sayıda egzotik çiçek ve bitki içeren büyük bir peyzajlı bahçe ile çevrilidir.
Fotoğraflar: Apartamentos Monte da Vinha I, AlbufeiraApartamentos Monte da Vinha I, AlbufeiraApartamentos Monte da Vinha I  hotel, beyaz ve pembe bir cepheye sahip eşsiz bir tarihi binada yer almaktadır. İç mekanı, yesteryear geleneklerin, modern tarzın ve ulusal lezzetin muhteşem bir birleşimi ile karakterize edilir. Odalardaki tüm mobilya ve dekorasyon tamamen ahşaptan yapılmıştır; Bazı tesislerde eski tarzda mobilyalar orijinal parçaları var. Her dairede ferforje parmaklıklı küçük bir balkon vardır. Otel taştan yapılmış sıra dışı tezgahlara sahip geniş taş teraslara sahiptir. Her yerde çiçeklerle büyük taş vazolar görebilirsiniz.
Fotoğraflar: Hotel Do Colegio, Ponta DelgadaHotel Do Colegio, AzorlarSan Miguel adası, 19. yüzyıldan kalma önemli bir binada hizmet veren Hotel Do Colegio  ev sahipliği yapmaktadır. Kemerler ve yüksek tavanlar, uzun boylu dar pencereler ve doğal taş kaplamalar gibi birçok eşsiz eşya burada hayatta kalmıştır. Otelin tasarımının çağdaş tasarımcılar tarafından geliştirilmesine rağmen, geçmiş yılların gelenekleriyle örtüşmektedir. Odalar ve ortak alanlar zarif ahşap mobilyalar ve pastel tonlarda döşemeler içermektedir. Restoran, yesteryear tarzında şık avizeler ve lambalarla dekore edilmiştir. Bu tarihi otelin başlıca avantajlarından biri, düzenli olarak şarap tadımı ve diğer muhteşem gastronomi etkinliklerine ev sahipliği yapan büyük bir şarap barıdır.
Fotoğraflar: Hotel Dona Sofia, BragaHotel Dona Sofia, BragaBraga Katedrali'nin yakınında bulunan Hotel Dona Sofia , tarihi cazibe tarafından da mahrum değildir. Otel iyi korunmuş bir bitişe sahip başka bir muhteşem tarihi binaya sahiptir, iç mekanı en güzel ulusal geleneklere dayanmaktadır. Yer ve duvarlarda, lüks el yapımı halıları, odalarda ve halka açık alanlarda görebilirsiniz, olağanüstü çağdaş sanatçıların resimleri vardır. Lüks antika mobilyalar, hafif kumaşlar ve taze çiçekler içeren salonuna sahip, özenle dekore edilmiş bir restorana özel ilgi gösterilmelidir.
Fotoğraflar: Hotel Infante De Sagres - Small Luxury Hotels of the World, PortoHotel Infante De Sagres, PortoLüks Hotel Infante De Sagres  tarihi bir bakış açısından daha az çekici değildir. Otelin açık olduğu eski bina, birçok orijinal dekor unsuruna sahiptir. Infante De Sagres'i ziyaret eden gezginler, oymalı ahşap korkuluklar, hem kamusal alanlarda hem de konuk odalarında masif ahşap kirişler ve muhteşem oymalara sahip tavanlar ile güzel mermer merdivenleri görecekler. Modern tasarım öğeleri, geçmişin rafine stilini sadece ustaca vurgulamaktadır. Retro tarzı mobilya ve masa lambaları, zarif mermer unsurlar ve lüks avizeler çok özgün görünüyor. Ancak, ziyaretçilere tasarımda pek çok orijinal antika eşya görecek - süslü vazolar, eski resimler ve büyük kristal avizeler.

#

Bunları Okudunuz mu?