, ,
 

Porto’da En İyi Haftasonu - Sıradışı Yerler ve Mekanlar

23.10.2019

Porto’da En İyi Haftasonu - Sıradışı Yerler ve Mekanlar

Porto’da En İyi Haftasonu - Sıradışı Yerler ve Mekanlar

Eu amei-a e por vezes ela tambem me amou  Farklı seyyahlar Porto’da yapılacak çeşitli şeyler var. Bazıları, en iyi liman şarabını deneme ihtimalinden heyecan duyuyorlar, bazıları yüksek kaliteli kahve satın almak istiyor ve bazıları diğer turistlerin azından tanıdıklarını görmek için en ilginç yerleri ve yerleri keşfetmek istiyor. Porto tek bir yerden tüm önemli görülecek yerlerinizi görmek istiyorsanız lütfen tıklayın. ’Ponte de Dom Luis I’ köprüsüne gidin. Şehrin birçok köprüsü var ve bu en gizemli değil, ancak birçok gezgin Ponte de Dom Luis’in muhteşem bir kent panoraması sunduğunu bilmiyor. Bu muhteşem ’gözlem güvertesi’ sadece köprüyü bilen gezginler değil, aynı zamanda profesyonel fotoğrafçılarla da popüler.
Şehrin manzarasına hayran olmak için - helikopter yapmak için daha az heyecan verici bir yol var. Bu tür eğlence Porto’da inanılmaz derecede popüler. Sözde helidromlardan biri, Tramvay Müzesi yakınlarında bir nehrin kıyısında bulunur. Yerel şirketler, farklı uzunlukta helikopter gezileri sunuyor. Yeterli paranız varsa, kentin ve banliyölerinde saatlerce uçabilirsiniz. Övgüye değer gezginler, 50 euro’dan daha fazla mal olmayacak keyifli bir gezi sipariş edebilirler.
Harry Potter kitaplarını beğeniyorsanız, ’Lello & Irmão’ yı ziyaret etmeyi unutmayın. Bu eski kitapçı o kadar inanılmaz görünüyor ki genç sihirbazla ilgili birkaç filmin çekim yerinde kullanılıyordu. Hiç iki katlı eski rafları gördün mü? Eğer hayır, acele edin ve Lello & Irmão’yu ziyaret edin
Porto’nun sayısız tarihi ve dini simgelerini keşfederken, binlerce yolcu dikkatlerini çeken ’Igreja Santa Clara’ yı mahrum bırakıyor. Kilise, değerli eserler ya da bazı diğer özelliklerin bulunmaması nedeniyle değil, sayısız seyahat edenlere bilinmiyor. Küçük kilise, kentin canlı ve yoğun yerleşim merkezi kısmında bulmak zor. Largo 1 Dezembre Meydanı’nın yakınında küçük bir yay var. Dönüp içine girerseniz, 15. yüzyıla dayanan eski bir manastır binası göreceksiniz. Igreja Santa Clara içinde bulunuyor. Eski kilise, mütevazi görünümlü duvarlarının arkasında gerçek bir tarihi hazineyi gizlemektedir. Kilisenin iç kısmında ustaca ahşap oymalar bulunmaktadır. Porto’da böyle nefes kesen bir tasarıma sahip bir kilise daha bulmak mümkün olmadığından, eski ustaların başyapıtısını sınırsız hayranlıkla izleyebilirsiniz.
Igreja de São Francisco’daki (Saint Francis Kilisesi) bir gezi sırasında, pek çok gezgin, kilisenin aşağısında bulunan ’Igreja de São Francisco Catacombs’ benzersiz bir dönüm noktası fark etmiyor. Bununla birlikte, mezar mezarları şehrin en mistik ve heyecanlı yerlerinden biridir. Porto’nun sadece bazı konukları, korkunç yeraltı tünellerine gezi yapmak için yeterli cesarete sahipler. Yüzlerce yıl önce kilisenin aşağısında çok katmanlı mezar koridorları inşa edildi. Yüksek seviyedeki mezarlar neredeyse korkutucu görünmüyorsa, en düşük seviyelerde ziyaretçiler tam anlamıyla kemik yığınları arasında dolaşmaya ihtiyaç duyarlar. Cesaretini test etmenin en iyi yolu mezarlığın en alt katına gitmektir.
  Romalılar döneminde Porto, Portus Cale olarak bilinir ve ülkenin en önemli kentidir. Daha sonra şehir bütün ülkeye ismini verdi. Porto, Douro Nehri’nin her iki kıyısında yer almaktadır. Bankalar güzel bir köprü …  Açık
Mistik ve korkunç yerlerde yeterince yürüyüş yaptıktan sonra, eski bir tramvayda eğlenceli bir yolculuk yapmak için zamanı geldi. Porto’da birçok eski ve cazibeli tramvay vardır, bunların çoğu yüz yıllardır. Yol 1 tramvay yolcular için en uygun yol. Ahşap bir dekor ile eski bir arabanın yolculuğu unutulmaz bir vaat ediyor.
Porto ziyaret etmek için bağlanılabilir bir hata var ve liman şarabı en iyi çeşitlerini denemek başarısız. Ünlü içeceği örneklemek için, ’Garrafeira do Carmo’ gibi özel bir mağazaya gidin. Burada, masanın yerini alan büyük bir varilde oturmuş olan konuklar, farklı türde liman şarabını telaşsız örnekleyebilir. Bir seçim yapmaya hazır olduğunuzda, bir şişeyi veya istediğiniz limandan ikisini satın alabilirsiniz. 

#

Bunları Okudunuz mu?